در حال خواندن
جدال قهرمانان نسل هشتم

GameAge | جدال قهرمانان نسل هشتمبازی های جذاب نسل هشتمی،که طی ماه های آینده وارد بازار می شوند

نسل هشتم بازی های ویدئویی، پر سر و صدا و با غوغای رسانه ها همراه بود. نسل هشتم در واقع سعی دارد تا می تواند از فاصله خیال و واقعیت کم کند، با وجود عناوین بسیار هنوز هم آثار سطح بالا و پرهزینه اولویت اصلی گیمر ها هستند. نزدیک به دو سال از معرفی این نسل گذشته با وجود آن تبلیغات بسیار زیاد و پر هزینه هنوز هم نبود بازی های تراز اول و بزرگ به خوبی حس می شود.با ورود به سال 2015 میلادی و عرضه شدن عناوین بزرگی همچون «متال گیر 5»، «بتمن:آرکام نایت» و «مورتال کمبت:ایکس» پتانسیل دو کنسول نسل هشتمی مایکروسافت و سونی بیشتر از هر زمان مشخص شد. اما عناوین بزرگ دیگری هم طی ماه های آینده روانه بازار خواهند شد، آثاری که هر کدام طرفداران خاص خودش را دارد. با گیم ایج (GameAge) همراه باشید تا به معرفی این عناوین مهم بپردازیم.

 

GameAge | جدال قهرمانان نسل هشتم

قهرمانان ابدی

عنوان بازی: Halo 5: Guardians

سازنده: 343i

ناشر: Microsoft Studios

پلت فرم:Xbox One

تاریخ عرضه: آبان 94

کنسول مایکروسافت آن طور که باید و شاید نتوانست رقیب سر سختی برای کنسول شرکت سونی باشد، در واقع بازار کنسول ها را به سونی واگذار کرده. مایکروسافت یک بار دیگر قهرمان قدیمی خود را به میدان نبرد فرستاده تا شاید باز هم بتواند منجی ایکس باکس شود. «هیلو 5» تا امروز بزرگترین ساخته ی «ردموندی» هاست، در این عنوان برای نخستین بار از المان های تاکتیکال و قابلیت فرمان دادن به هم رزمان در گیم پلی بازی استفاده شده. بخش داستانی این بازی هم به دو قسمت تقسیم می شود که یک قسمت آن را «مستر چیف» و «بلوتیم» ایفا می کنند و در مقابل «اسپارتان لاک» و «فایر تیم». به لطف قدرت ایکس باکس وان، گرافیک این بازی از هر زمان خیره کننده تر شده، اما نقطه ی قوت اصلی این بازی نه تنها گرافیکش، بلکه شصت فریم بودنش به حساب می آید. تا به امروز 14 سال از عرضه ی نخستین قسمت این سری می گذرد، تمام قسمت های قبل با سرعت 30 فریم بر ثانیه اجرا می شدند. استدیو سازنده این بازی یعنی «343i» در بخش مولتی پلیر این بازی هم گل کاشته، هر بازیکن می تواند به همراه سه نفر از دوستانش این بخش بازی رو به پایان برسونه.

GameAge | جدال قهرمانان نسل هشتم

آخرین ماجراجویی

عنوان بازی:Uncharted 4

سازنده:Naughty Dog

ناشر:Sony Computer Entertainment

پلت فرم:Play Station 4

تاریخ عرضه: اسفند 94

اگر از «Bloodborn» صرف نظر کنیم، هیچ کدام از عناوین انحصاری کنسول سونی در این نسل تا امروز موفق نبودند. این در حالی است که فروش این کنسول با وجود چنین مشکل بزرگ، خیلی بیشتر از ایکس باکس وان است. «آن چارتد 4» نه تنها آخرین نسخه این سری محبوب انحصاری کنسول سونی است، بلکه اولین عنوان «System Seller» این کنسول نسل هشتمی هم محسوب می شود. رویداد های این قسمت از بازی سه سال بعد از پایان قسمت سوم است. در حالی که «نیتن» و همسرش «النا» به آرامی در کنار هم در حال گذران عمر هستند. ورود «ساموئل» برادر بزرگ نیتن همه چیز را تغییر می دهد در حالی که فکر می کردند سال هاست او مرده! همین موضوع پیش زمینه ی آغاز آخرین ماموریت «دریک» می شود، ماموریتی که برای بار آخر از استاد کهنه کارش «سالی» هم کمک می گیرد. با نمایش فوق العاده ی این عنوان در E3 امسال می توانیم مدعی این موضوع که آن چارتد سینمایی ترین بازی هنر هشتم (بازی های ویدئویی) شویم. هرچند محیط این بازی گسترده تر از قبل شده اما نباید این موضوع که این آخرین ماجراجویی قهرمان دوست داشتنی پلی استیشن است را فراموش کنیم. موضوعی که «نیل دراکمن» کارگردان بازی بارها روی آن تاکید داشته.

GameAge | جدال قهرمانان نسل هشتم

ضربه امپراطوری

عنوان بازی: Star Wars: Battlefront

سازنده:EADICE

ناشر: Electronic Arts

پلت فرم: PC, Play Station 4, Xbox One

تاریخ عرضه: آبان 94

حدود دو ماه دیگر نسخه ی هفتم فیلم جنگ ستارگان راهی سینماهای دنیا می شود، تهیه کنندگان این عنوان امیدوارند با اکران این قسمت پنجه در پنجه ی «آواتار» بیندازند. این فاصله ی زمانی بهترین زمان برای عرضه یک بازی ویدئویی بر اساس این سری مشهور به شمار می رود. این بار شاهد عنوانی متفاوت هستیم که بازیکنان زیادی می توانند وقت خود را در سرورهایش بگذرانند. این بازی سومین نسخه از مجموعه ای به همین نام است که قسمت نخستسش 11 سال پیش برای کنسول های نسل ششم عرضه شد. در این بازی شما می توانید در یکی از گروه های «نیرو های شورشی» یا «استورم تروپرها» قرار می گیرید و با استفاده از سلاح ها یا وسایل نقلیه که در بازی بی شمار اند به استقبال حریف هایتان می روید. در این عنوان خبری از بخش داستانی نبوده و تمام تمرکز سازندگانش روی بخش چند نفره بوده که ماحصل این تلاش به ساخت 12 نقشه بر اساس پنج محیط مشهور این سری است ختم شده است. هر نقشه این بازی ظرفیتی 40 نفره را دارا بوده و برعکس دیگر بازی های چند نفره با این تعداد بازیکن، خبر از زنده شدن بی نهایت (Unlimited Respawns) نیست. طبق سنت قدیمی این سری هم بازیکن قادر خواهد بود هم از دوربین اول شخص و هم سوم شخص بهره ببرد.

GameAge | جدال قهرمانان نسل هشتم

مصیبت لذیذ

عنوان بازی: Fallout 4

سازنده: Bethesda

ناشر: Bethesda

پلت فرم: PC, Play Station 4, Xbox One

تاریخ عرضه: آبان 94

در دنیای بازی های رایانه ای فقط یک بازی با کیفیت آخرالزمانی وجود دارد که طی سال ها با وجود تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری نامش جاودان مانده. «Fallout» هشت سال قبل نسخه سوم از این بازی عرضه شد و توانست در جشنواره های فراوان بیشترین جوایز را کسب کند و نام خود را برای همیشه جاودان کرد. در این مدت پس از گذشت 8 سال تغییرات فراوانی در صنعت بازی رخ داده است از جمله نسل جدید کنسول های بازی و عرضه ی دیگیر محصولات این استدیو «Skyrim». اکنون گیمرها انتظار دارند قسمت چهارم این بازی به شاهکاری بی بدیل مبدل شود. ماجراهای این نسخه از بازی دقیقا دویست سال پس از انفجار بمب اتم در آمریکا و در شهر بوستون به وقوع می پیوندد. اما اتفاق جالب اینجاست که برای نخستین بار شما کنترل شخصیت خود را پیش از این انفجار بزرگ در دست می گیرید و بعد از پناه آوردن به «والت 111»، دو قرن پس از حادثه ی مذکور، وارد شهری خواهید شد که پیش از آن زندگی در آن جاری بوده. برخی ویژگی های قسمت سوم همانند ( انتخاب دوربین بازی، محیط های بزرگ، همراهی یک سگ در طول داستان و همچنین سیستم مبارزات مشهور ای سری یعنی (V.A.T.S) ) در این عنوان نیز قرار دارند. علاوه بر این موارد، گفت وگوهای بازی حالتی پویا گرفته که در هر زمانی که خواستید می توانید آن را قطع کنید و در این دنیای پسا آخرالزمانی به جستجو بپردازید.

GameAge | جدال قهرمانان نسل هشتم

فرهنگ نابودی

عنوان بازی:Deus EX: Mankind Divided

سازنده: Eidos Montreal

ناشر:Square Enix

پلت فرم: PC, Play Station 4, Xbox One

تاریخ عرضه:اسفند 94

پس از کسب موفقیت های بزرگ در نسخه پیشین این مجموعه یعنی «Human Revolution» همچنین پایان نیمه تمام آن، انتظار این می رفت که دنباله ی این سری هم به زودی معرفی شود، تا این که چند ماه گذشته ناشر این بازی یعنی شرکت «اسکوئر» بالاخره این کار را کرد. دو سال پس از اتفاقات قسمت پیشین، بار دیگر «آدام جِنسِن» مامور به پرده برداری از یک توطئه ی بزرگ علیه بشریت می شود. توطئه ای که می تواند باعث بروز جنگ بین انسان ها و انسان های جهش یافته که اصطلاحا در بازی به آن ها «آگمنتد» گفته  می شود؛ این بار نیز با یک عنوان اکشن/اول شخص همراه با نشانه های نقش آفرینی مهم سر و کار داریم که طی آن می توانید نوع مبارزه با «رئیس»های بازی را تعیین کنید. به بیان ساده تر، «انـتـخاب»، ویژگی اصلی «Mankind Divided» محسوب می شود. انتخاب دیالوگ های بازی به عهده ی شخص خود شمات و با انتخاب هر دیالوگ باید منتظر نتیجه ای متفاوت باشید (سبک نقش آفرینی). مبارزات بازی نیز به همین شکل هستند. می توانید با قدرت تمام به مقابله با دشمنانتان بپردازید یا این که به صورت مخفی کار آن ها را یکسره کنید. یک ویژگی جالب دیگه بازی این است که شما بدون کشتن حتی یک نفر هم می توانید بازی را به اتمام برسانید که این از ویژگی های جالب این بازی و خط و نشان قدرت برای رقبایش است.

GameAge | جدال قهرمانان نسل هشتم

برزخ ویکتوریایی

عنوان بازی: Assassin’s Creed Syndicate

سازنده: Ubisoft Quebee

ناشر: Ubisoft

پلت فرم: PC, Play Station 4, Xbox One

تاریخ عرضه: آبان 94

اساسینس کرید (Assassin’s Creed) بدون شک پر فروش ترین مجموعه ی تاریخ شرکت «یوبی سافت» است، هر قسمت این بازی به قدری سود برای شرکت فرانسوی اش داشته، که هر سال نسخه ای متقاوت از این بازی رو روانه بازار می کند. بر خلاف بازی ندای وظیفه «Call Of Duty»، این سری برای ادامه ی حیات خود مجبور است هر بار از شخصیتی جدید و متفاوت، همچنین فضا و محیطی جدید استفاده کند. این بار نوبت به شهر لندن رسیده، لندن دوره ویکتوریا. یکی از مهم ترین اتفاقات تاریخی قاره اروپا که با انقلاب صنعتی همراه بود و صد البته بی عدالتی های فراوان. بی عدالتی هایی که بر اساس داستان این نسخه، ریشه در نفوذ «تمپلارها یا همان شوالیه های معبد» دارد. در چنین شرایطی بود که «جیکوب فری» (یکی از شخصیت های اصلی داستان بازی) به همراه خواهرش وارد این برزخ ویکتوریایی شد تا باند بزرگ تمپلار ها که هر کدامشان گوشه ای از قدرت لندن را در اختیار گرفته اند از بین ببرد. در گرافیک بازی نیز شاهد تحولات بسیاری هستیم که طبیعی بودن شهر لندن خود گواه این موضوع است. بازی بیشتر از آن که شبیه سایر نسخه های «AC» باشد شباهت های زیادی به عناوینی همچون «Order» و «Nightmare Creatures» دارد با این تفاوت بزرگ که در آن خبری از موجودات وحشتناک یا غیر طبیعی نیست! نسخه ی قبلی اساسینس کرید با انتقادات زیاد و به جایی همراه بود؛ هر چند امیدواریم این نسخه به لطف حضور سازندگانی جدید، بار دیگر آدم کش ها را به اوج قله های موفقیت برساند.

GameAge | جدال قهرمانان نسل هشتم

لیگ قاتل ها

عنوان بازی:Hitman

سازنده: IO Interactive

ناشر: Square Enix

پلت فرم: PC, Play Station 4, Xbox One

تاریخ عرضه: اسفند 94

پیرو سنت آسان شدن بازی ها طی نسل هفتم، بسیاری از عنوان های بزرگ مسیری غلط را انتخاب کردند. از جمله «هیتمن» که بیشترین تمرکز را در آخرین قسمت خود، روی داستان و اکشن بازی گذاشت؛ دو بخشی که هوادارن «مامور 47» اهمیت فراوانی برایشان نداشت. پس از این قضیه و انتقادات تند و تیزی که کاربران داشتند، بزرگان استدیو سازنده این بازی «آی او» تصمیم گرفتند بار دیگر مامور 47 واقعی را احیا کنند. این گونه بود که جدید ترین نسخه این بازی بدون هیچ پسوند یا پیشوندی به عنوان Hitman در E3 امسال معرفی شد. این قسمت دقیقا همان چیزی است که طرفداران این بازی از یک قاتل حرفه ای انتظار دارند. اثری با محیط های عظیم و هوش مصنوعی های فراوان، عنوانی که راه های زیادی را پیش روی شما قرار داده تا با توجه به سبک و سیاق بازی بهترین گزینه را انتخاب کنید. از همه مهم تر این که بازی مانند نسخه های سابق خطی و یکنواخت نیست و به لطف طراحی مراحل دشوار می توان هر مرحله را به شیوه ای متفاوت به اتمام رساند. سازندگان این عنوان مدعی شده اند وسعت مراحل جدید، شش تا هفت برابر بزرگ تر از چیزی است که در «Absolution» شاهد آن بودیم و چه خبری می تواند از این جذاب تر برای یک طرفدار این سری مشهور باشد؟!

GameAge | جدال قهرمانان نسل هشتم

بازگشت ارباب وحشت!

عنوان بازی: DOOM 4

سازنده: id Software

ناشر: Bethesda

پلت فرم: PC, Play Station 4, Xbox One

تاریخ عرضه: زمستان94/ بهار 95

بعید است گیمری وجود داشته باشد که شناختی از سری بازی های مشهور DOOM «دووم» نداشته باشد! پرچم دار عناوین اول شخص و اثری ماندگار در ژانر ترسناک که اگر ساخته نمی شد شاید هرگز این ژانر به این اندازه به محبوبیت نمی رسید. پس از گذشت بیشتر از یک دهه از آخرین بازی از این سری، سازندگان اقدام به ساخت نسخه چهارم این بازی محبوب هم کردند که تا چند ماه دیگر در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت. این بازی نیز همانند هیتمن که پیش تر به آن اشاره کردیم بدون هیچ پسوند و پیش وندی با همان اسم اصلی اش عرضه می شود. خبر خوشحال کننده دیگر وفاداری این نسخه به ریشه های دو نسخه نخست خود است؛ یعنی دوومی با سرعت، جذاب و در نهایت، دارای روح اصلی و شاخصه های محبوب این سری. این بار نیز داستان تنها بهانه ای برای شروع بازی به شمار می آید و شما در قالب شخصیت اصلی داستان، باید با موجوداتی شیطانی که در کُره مریخ پدیدار شده اند مبارزه کنید؛ آن هم نه با دست خالی بلکه با اسلحه هایی بزرگ و عظیم الجثه که در هر مرحله تعدادی از آن ها قرار دارند. همچون از دیگر ساخته های این استدیو، بازی از گرافیک جذاب و چشم نوازی برخوردار است و به لطف موتور گرافیکی جدید استیو یعنی (id Tech 6) فراهم آمده. علاوه بر گرافیک خوب بازی، نسخه ی جدید دووم با وضوح تصویری Full-HD و سرعت شصت فریم بر ثانیه اجرا می شود. به نظر می رسد همه چیز برای بازگشت یکی از عناوین محبوب صنعت بازی فراهم است.

درباره نویسنده
علی کاروان مرندی
متن دیدگاه‌ها
شما هم نظری ارسال کنید

    نظر خود را بنویسید.